سوالات متداول

این مدرک آیلتس چیست؟

شرکت در آزمون آیلتس کلید ورود برای مهاجرت، تحصیل و اشتغال در کشورهای انگلیس زبان است. مدرک آیلتس مورد تائید ۱۳۵ کشور جهان می باشد. بیش از ۸۰۰۰ سازمان، شامل موسسات دولتی، آموزشی و شغلی و ۳۰۰۰ موسسه و دوره آموزشی در ایالات متحده آمریکا پذیرای مدرک آیلتس هستند. همچنین مدرک آیلتس در کشورهایی که در امور مهاجرین از آن استفاده می کنند، تنها مدرک مورد قبول برای مهاجرت به حساب می آید. آزمون آیلتس به گونه ای طراحی شده است تا سطح شما در زبان انگلیسی با استاندارد IDP استرالیا در ایران مورد ارزیابی قرار دهد. در زمانی کمتر از سه ساعت، این آزمون مهارت‌های شما را در گوش دادن، خواندن، نوشتن و مکالمه می سنجد و نحوه برگزاری آزمون به این صورت می باشد که رایتینگ در دو تسک یا بخش ، لیسنینگ در ۴ بخش ۱۰ سوالی و ریدینگ و اسپیکینگ شامل ۳ بخش برگزار میشود . این آزمون که توسط examiner هایی تصحیح میشود که خودشان در آن زمینه یا مهارت نمره ۹ آیلتس گرفته اند.

چطوری باید مدرک آیلتس بگیرم ؟

در گام اول باید سطح زبان انگلیسی خود را بسنجید و بدانید چه میزان از ۴ مهارت که مورد امتحان قرار میگیرد را مسلط هستید ، اکثر آموزشگاه های برگزار کنند دوره های آیلتس از شما آزمون اولیه و پایه ای زبان میگیرند با عنوان ((تعیین سطح))  ، بعد از این مرحله با توجه به سطح شما مشخص میگردد که آیا شما نیاز به گذراندن دوره پایه دارید یا نه ؟ که بعد از گذراندن دوره مقدماتی و پایه شما وراد مرحله تکنیکال آیلتس شده و  تمامی ۴ مهارت آیلتس  اعم از مهارت خواندن ، مهارت نوشتن ، مهارت صحبت کردن ، مهارت گوش دادن به شما آموزش داده شده و در پایان یک آزمون ماک ((MOK))  یا شبیه ساز آزمون آیلتس در محیط آموزشگاه از شما به عمل می آید .

بعد از اینکه تکنیک های آیلتس را فراگرفتید،آنگاه شما آماده شرکت در آزمون اصلی هستید و نکات که باید رعایت کنید را می توانید از اینجا دانلود کنید.

**دوره های آیلتس در موسسه گاما ** کلیک کنید .

 

کجا می تونم مدرک آیلتس بگیرم؟

آزمون های آیلتس که در ایران  زیر نظر  موسسه IDP  استرالیا هست و این سازمان بیش از ۲۰۰ مکان آزمون را در ۵۰ کشور ارائه میدهد و در ۴۸ تاریخ مشخص از سال در دسترس است که نمایندگان آن در ایران برگزار کننده آیلتس میباشند و  در شهر های مختلف زمان و مکان آزمون متفاوت هست. شما با مراجعه به این سایت می توانید موسسه های برگزار کننده شهر خود را پیدا کنید و برای ثبت نام به سایت آنها مراجعه کنید.

پیش نیاز های آیلتس چی هست ؟”

برای امتحان آیلیس شما نیاز به یه پایه زبانی  در حد دبیرستان دارید

“آدرس بهترین موسسه یا آموزشگاه آیلتس محل زندگیمون کجاست ؟

 

“بهترین استاد یا مدرس آیلتس چه کسی هست ؟

 

“آزمون اصلی آیلتس کجا برگزار میشود؟”

 

شما با مراجعه به این سایت می توانید موسسه های برگزار کننده شهر خود را پیدا کنید و برای ثبت نام به سایت آنها مراجعه کنید.

 

“شهریه و هزینه دوره های آیلتس چقدر هست؟”

 

در مورد شهریه دوره های آیلتس فاکتور های زیادی مورد بررسی قرار میگیرد از جمله مدت زمان دوره،اساتید،شیوده تدریس آموزشگاه،تمضمین آموزشگاه و تعداد قبولی نفرات شرکت کننده در آن آموزشگاه

 

“چقدر زمان میبره آیلتس بگیرم ؟”

 

مدت زمان اخذ مدرک آیلتس بستگی به سطح زبان انگلیسی شما دارد و مدت زمان که قرار هست شما مدرک آیلتس را به سفارت کشور مقصد و مورد نظرتون ارائه بدین دارد کلاس های گروهی حداقل ۲ ماه برای پایه و PreIELTS زمانبندی می شود و دروه تکنیکال حداقل ۴ ماه ، باز به نمره که مد نظرتون هست زمانبدی میشود و در زمان اینکه تعیین سطح میگردید استاد دروه به شما میگوید که در دوره چند ماه می توانید آیلتس مد نظر را اخذ کنید. کلاس های خصوصی همچنین همین روال را دارید ولی مدت زمان به تلاش خودتان در یادگیری مطالب و تعداد جلسات در هفته  بستگی دارد و بر اساس توانایی استادی که باهاشون کلاس میگیرید، میتواند به شما تظمین بدهد که مثلا در ۲۰ جلسه یک ساعت و نیمه شما را به سطح نمره ۶ برساند.

 

“کلاس آیلتس فشرده تضمینی کجا برم؟”

 

کلاس های تضمینی

 

“آیا خودم بخونم بهتره یا کلاس شرکت کنم ؟”

 

“اگر در روز آزمون غیبت کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد”

اگر در روز آزمون غایب باشید، آزمون خود را از دست خواهید داد وهیچگونه هزینه به شما بازگردانده نمی شود اما در صورتی که اتفاقات غیر مترقبه ای رخ دهد و داوطلب ۳ روز قبل از تاریخ آزمون کتبی، فرصت خواهد داشت تا با مرکزی که در آن ثبت نام کرده است تماس بگیرد و شرایط خود را اطلاع دهد و مدارک خود دال بر آن اتفاق غیر مترقبه جهت بررسی به مرکز آزمون خود ارسال نماید. تایید یا عدم تایید شرایط خاص، کاملا به تصمیم مرکز و قوانین آزمون بوده و در صورت عدم تایید، داوطلب آزمون خود را بدون استرداد هزینه از دست داده است و حق اعتراض به رای ندارد. درصورت تایید شرایط خاص، استرداد وجه یا تغییر و جابجایی تاریخ آزمون شامل جریمه و یا هزینه اضافی (تقریبا ۲۵%) خواهد شد.

 

5/5 (1 دیدگاه)
5/5 (1 دیدگاه)
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن