آموزش زبان ترکی استانبولیآموزشگاه زبان انگلیسی گاما

آموزش زبان ترکی استانبولی شیراز تهران اصفهان بندرعباس کرمان یزد

آموزش زبان ترکی استانبولی شیراز تهران اصفهان بندرعباس کرمان یزد

چرایی یادگیری زبان ترکی استابولی 

یادگیری زبان ترکی استانبولی با استفاده از کتاب های موجود در بازار کمی پیچیده است و در مواردی که فقط بخواهید جوابگوی برخی نیاز های مانند سلام و احوال پرسی کردن، تشکر کردن و خداحافظی و خرید کردن، و سفارش کالا دهید و از این قبیل جملات به حفظ کردن برخی جملات بسنده کنیم.متوجه می شویم که برای بیان اظهار نظرات و حتی تبادل اطلاعات نیاز به واژگان بیشتر و ساختار گرامر زبانی و جمله سازی داریم.

تصور کنید که در یکی از شهرهای ترکیه برای گردش و خرید رفتید و میخواهید با فروشنده برای تخفیف گرفتن وارد گفت و گو شود و اگر فقط چند جمله را حفظ کرده باشید نمی توانید از فروشنده تخفیف دریافت کنید.

حتی دانستن گرامر و حفظ واژگان ترکی استانبولی کافی نیست.شما باید بدانید که در چه شرایطی از چه کلماتی و لحنی صحبت کنید مثلا کی و کجا از لحن محبت آمیز و صمیمی استفاده کنید و کی و کجا بصورت رسمی و مودبانه از واژگان ترکی استفاده شود.

از آنجایی که فرهنگ مردم ترکیه با فرهنگ کشور خودمان هم راستا می باشد و خیلی از رسم و رسومات مشترک هستند به راحتی می توانیم ارتباط برقرار کنیم و این موضوع در یادگیری سریع و آسان زبان ترکی به ما کمک زیادی میکند.

دلایل ترس از یادگیری زبان ترکی استانبولی 

آدمای موفق افرادی هستند که همواره بر ترس های خود غلبه کردن و از اشتباهات خود هیچگاه خجالت نکشیدن بلکه درس گرفتن. خیلی از ماها بدلیل اینکه از اشتباه کردن و در جمع مورد خنده قرار گرفتن می ترسیدیم حاضر به شرکت در کلاس های زبان نبودیم.

آیا این را قبول دارید که به خاطر این ترس ها هیچگاه ریسک نکردیم و جلوی پیشرفت خود را گرفتیم و همواره حسرت از دست دادن موقعیت های خوب زندگیمان شدیم.

در اینجا چند تا از دلایل ترس یادگیری زبان را بیان می کنیم : 

 1. سیستم آموزشی ضعیف زبان در دوران مدرسه و دبیرستان
 2. خجالتی و کمرو بودن افراد
 3. ترس از تغییرات در زندگی
 4. عجیب و غریب فرض کردن زبان ترکی استانبولی
 5. ترس از مورد تمسخر قرار گرفتن

که برای هر یک از این دلایل در مقاله ای جداگانه کاملا توضیح و راهکارهای برای حل این مشکلات را ارائه می دهیم.

آیا زبان ترکی استانبولی سخت هست؟

نه سخت نیست.زبانی که شما دقیقا در ۲ جلسه هم نوشتن و هم خواندن آن را یاد می گیرید آیا سخت هست!؟

زبان ترکی استانبولی دارای چند ویژگی منحصر بفرد می باشد :

 1. کلمات مذکر و مونث ندارد، در صورتی که خیلی از زبان های علاوه بر کلمات مذکر و مونث دارای کلمات خنثی هم هستند مانند زبان روسی
 2. فقط یک فعل بی قاعده دارد و آن هم فقط در پسوند فعل می آید درحالی که زبان های دیگر افعال بی قاعده زیادی دارند مانند زبان انگلیسی که فعل در زمان های مختلف تفاوت می کنند.
 3. ساختار جمله سازی سبیه زبان فارسی می باشد مثلا اول فاعل بعد مفعول و در آخر فعل جمله می آید
 4. اشتراک های لغات زبانی زیادی با فارسی عربی و حتی فرانسوی دارند که تقریبا ۵۰% از لغات ترکی تلفظ شبیه تلفظ کلمات فارسی می باشد.

ویژگی های زبان ترکی استانبولی

 • ویژگی پیوندی یا پسوندی: یعنی علاوه بر ریشه کلمات که از یک یا چند هجا تشکیل شده است ادات پیوندی هم دارند.بعنوان مثال کلمه ellerimde ( در دستهای من ) ترکیبی از ریشه کلمه (el) و ler بعنوان پسوند جمع ، im پسوند مالکی برای اول شخص مفرد و de پسوندی برای محل و مکان استفاده شده است.در نتیجه زبان ترکی استانبولی از سری زبان های التصاقی پسوندی می باشد.
 • تربتیب پیوندها یا پسوندها : از ویژگی های دیگر زبان ترکی استانبولی که از سایر زبان های دیگر متمایز میکند توالی پیوند ها یا پسوند ها هست.که به موجب این اصل، پسوند های که وظیفه اصلی را داشته باشد و در در معنی خود کلمه تغییر ایجاد می کند به ریشه فعل نزدیکتر می باشد و پسوندهای نقش خارجی داشته و صرفا برای همبستگی میان اجزاء کلام استفاده می شود در فاصله دورتری از کلمه قرار می گیرد.در زبان ترکی استانبولی دو نوع پسوند توصیفی و صرف کننده فعل وجود دارند که پسونده های توصیفی به دلیل اینکه در ریشه کلمه و معنی آن تغییر ایجاد می کند نسبت به پسوند های تصریفی که ارتباط کلمه را با ساختار کلام برقرار می کند، به ریشه نزدیکتر می باشند
 • هماهنگی اصوات :  ویژگی دیگر زبان ترکی استانبولی هماهنگی گروهی اصوات تشکیل دهنده کلمه می باشد.در زبان ترکی استانبولی یک نوع نظم و ترتیب و انضباط آوایی دیده می شود که به آن ویژگی  اصوات در کلمه گفته می شود که کلمه را دارای آهنگ و وزن خاصی می کند. 
 • کوتاهی مصوت ها:
 • نداشتن عللامت جنس :
 • تنوع و نظم افعال : 
 • آهنگ یا وزن : 

زبان ترکی استانبولی از با قاعده ترین زبان ها

یکی از باقاعده ترین زباه های دنیا که از افعال غنی بسیاری تشکل شده است زبان ترکی استانبولی می باشد داشتن ویژگی هماهنگی اصوات، کلمات ترکی استانبولی را آهنگ دار و موزون می کند. وجود ویژگی اضافه کردن پسوند باعث می شود تا از یک لغت بتوانیم لغت سازی های دیگر با معانی متفاوتی ایجاد کنیم.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی با شماره های ذیل تماس بگیرید

دفتر تهران :

۰۲۱۹۱۰۰۲۳۴۹

۰۲۱۲۲۲۲۲۶۰۸

۰۹۱۲۰۶۳۷۵۹۷

دفتر شیراز :

۰۷۱۳۶۴۷۵۲۹۲

۰۷۱۳۶۴۷۶۶۷۶

0/5 (0 دیدگاه)
0/5 (0 دیدگاه)
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن