آموزش رایگان زبان فرانسویآموزشگاه زبان انگلیسی گاما

آموزش الفبای زبان فرانسه و تلفظ حروف الفبا

الفبای زبان فرانسه صوتی

زبان فرانسه از حروف الفبای لاتین مدرن بهره می گیرد. این الفبا از ۲۶ حرف تشکیل شده است. از میان این حروف ۶ حرف صدادار یا مصوّت و ۲۰ حرف باقیمانده بی صدا یا صامت می باشند.حروف صدادار عبارت اند از : a – e – i – o – u

 

با یادگیری تلفظ صحیح حروف الفبا فرانسوی و صداهایی که به تنهایی یا به همراه حروف دیگر تولید می کنند براحتی قادر خواهید بود متون زبان فرانسه را بخوانید.در ابتدا به تلفظ حروف الفبای فرانسه توجه کنید:

 

از میان این حروف، حروفی هستند که تلفظ‌هایشان به هم نزدیک هستند. در ادامه به گرو‌‌ه‌های مختلف حروف که تلفظ مشابهی دارند، توجه کنید:

فایل صوتی زیر تلفظ صحیح این گروه از حروف می باشد :‌

 

اکسان (Accent) در زبان فرانسه :

این نشانه ها یا Accents روی حروف صدادار a – e -i- o – u قرار می گیرند. Accent‌‌ها به سه دسته تقسیم می شوند :‌ Aigu – Grave – Circonflexe . به جدول روبرو توجه کنید:

 

قرار گیری Accent‌ها بر روی حروف صدا‌دار باعث تغییر صدا‌ی حروف نمی شوند. تنها‌‌ قرار گیری Accent‌ های Aigue، Grave و Circonflexe بر روی حرف (e) هست که باعث تغییر صدای این حرف به صدای ( اِ ) می شود.

تفاوت صدای حرف é با صدای حروف è و ê در این است که صدای ( اِ ) قدری کوتاه‌تر می باشد. در حالی که برای حروف حروف è و ê صدای ( اِ ) کشیده تلفظ می شود که البته این کشیدگی صدای( اِ ) خیلی محسوس نیست. به فایل صوتی روبرو توجه کنید :

 

در زبان فرانسه یک کلمه می‌تواند چند اکسان داشته باشد. به این مثال توجه کنید :

توجه داشته باشید که حرف h در زبان فرانسه بی صدا است و صدایی از خود ندارد.

 

در این جلسه با حروف الفبای زبان فرانسه و اکسان ها آشنا شدیم. در جلسه بعد نشانه‌های tréma و cédille را بررسی خواهیم کرد.

 

3/5 (2 دیدگاه ها)
3.7/5 (3 دیدگاه ها)
برچسب ها

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن